Co kupić rodzicom na święta?

Wybieranie prezentów pod choinkę wcale nie jest proste. Podarunek powinien bowiem podobać się, trafiać w gust odbiorcy, być w jakiś sposób przydatny czy wykorzystany. Przede wszystkim powinien jednak ucieszyć obdarowanego. Kochający rodzice ucieszą się każdym prezentem otrzymanym od swych pociech, choćby tylko na pokaz. Lepiej jednak, jeśli radość nie będzie udawana, tylko szczera. Co więc kupić mamie i tacie na święta?

Najlepszy prezent „zrób to sam”

Gdy minęły już czasy, kiedy to z różnych okazji rysowałeś dla rodziców laurki, w dalszym ciągu możesz wykonać dla nich oryginalne prezenty. Nie zasłaniaj się brakiem zdolności manualnych. W Internecie znajdziesz tyle porad i filmików ukazujących krok po kroku, jak wykonać np. bałwanka z białej skarpetki, wydziergać „sweterki” na kubki z gorącą herbatą, metodą decoupage przyozdobić drewnianą skrzyneczkę. Pomysłów nie brakuje, potrzebne tylko dobre chęci oraz trochę czasu.

Książka, muzyka, film

Są to prezenty uniwersalne. Żeby jednak uradować rodzica, trzeba utrafić w jego gust. To nietrudne, jeśli wcześniej przeprowadzi się z mamą czy tatą dyskretny „wywiad” lub przejrzy domową biblioteczkę z książkami, płytami z muzyką i filmami. Jakich autorów rodzice preferują, jakiej muzyki słuchają, jakich twórców filmowych cenią? – znasz odpowiedzi na te pytania, to znaczy, że śmiało możesz wybierać prezent.

Bilety do kina i do teatru

To doskonały pomysł, zwłaszcza gdy można kupić karnet do kina czy teatru do wykorzystania na dowolne seanse. Wówczas rodzice sami wybierają termin oraz filmy czy spektakle teatralne, które chcieliby obejrzeć.

A może dobra kolacja w restauracji?

W podziękowaniu za świąteczne przysmaki można rodziców zaprosić na obiad czy kolację do restauracji. Ta propozycja dotyczy starszych albo całkiem dorosłych dzieci. Ale posiłek, przy którym mama się nie napracuje, zjedzony w miłej atmosferze, to świetny, choć raczej poświąteczny, prezent.

ostatnia-rodzina-b-iext44636737

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *