Jak wybrać odpowiednie perfumy na prezent dla dziewczyny?

W prezencie dla dziewczyny – wybranki serca, mężczyzna powinien kupić coś szczególnego. Mogą to być na przykład perfumy, których zapach będzie zmysłowy i odpowiadający osobowości ukochanej kobiety. Jak wybrać taki aromat?

Jakie perfumy wybrać dla dziewczyny

Jakie perfumy wybrać dla dziewczyny?

Zadania stojące przed perfumami

Perfumy powinny zmysłowo otulać swoim zapachem kobietę. Powinny podkreślać jej charakter i sprawiać, że będzie ona czuła się wyjątkowo. Dobrze by było, aby zapach współgrał z porą roku i potrzebami kobiety. Każde perfumy stworzone są na bazie różnych nut zapachowych, wśród których wyróżnia się

  • nutę serca,
  • nutę głowy,
  • nutę bazową.

W prezencie świątecznym świetnie sprawdzą się perfumy o zapachu pełnym głębi, intensywne, które sprawią, że robi się cieplej, pomimo że na dworze panuje siarczysty mróz. Ryzykowne jest jednak wybieranie zapachów bardzo słodkich i ciężkich, które dla eterycznych, delikatnych kobiet mogą okazać się przytłaczające.

Uniwersalnym wyborem będą perfumy o zapachach korzennych, w skład których wchodzi piżmo czy jaśmin.

Perfumy o korzennym zapachu

Perfumy o korzennym zapachu. Od góry od lewej: Kenzo Jungle, Serge Lutens Rousse, Dior Dolce Vita, MeB Om, Piotr Czarnecki Sensei

Perfumy kwiatowe i owocowe

Bogaty wybór zapachów perfum dla kobiet znajdziemy w grupie perfum kwiatowych i kwiatowo-owocowych. Z pewnością spodobają się one paniom o pozytywnym usposobieniu, które często i chętnie się śmieją. Będą podkreślały ich radosny charakter i młodzieńczego ducha, który bryluje w każdym towarzystwie. Przykładem perfum kwiatowo-owocowych są zapachy wanilii, pomarańczy, bergamotki, konwalii, jaśminu, róży czy piwonii. Znajdziemy je w perfumach marki Burberry i Cacharel. Typowo kwiatowymi zapachami są perfumy Love Chloe czy Guilty Gucci.

Kwiatowe perfumy Love Chloe

Kwiatowe perfumy Love Chloe

Perfumy orientalne

Zapachy orientalne są zwykle ciężkie, dlatego często są one łączone z subtelnymi nutkami aromatów kwiatowych. Są to perfumy stworzone dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet – indywidualistek, które lubią się wyróżniać. Dla nich została stworzona kultowa już Euphoria Calvina Kleina, w której znajdziemy nuty granatu, lotosu i orchidei.

Typowo orientalnymi perfumami, ciężkimi, piżmowymi są perfumy Diora – Hypnotic Pison czy Opium YSL.

Orientalne zapachy - Euphoria by Calvin Klein

Orientalne zapachy – Euphoria by Calvin Klein

Pachnący prezent dla ukochanej

Perfumy są idealnym prezentem dla kochanej kobiety. Mężczyzna może dzięki temu wyrazić swoje uczucia, podkreślić indywidualne cechy partnerki i sprawić jej szczerą przyjemność. Warto wybrać zapach perfum pod choinkę pod kątem osobowości partnerki. Trzeba więc wysilić się i sprawdzić, jakie zapachy odpowiadają konkretnym cechom charakteru kobiety.

Myślicie, że to trudne zadanie? Poradzilibyście sobie z nim? Czy potraficie wskazać konkretne zapachy za jakimi przepadają wasi bliscy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *