Jakie zabawki sprawić w prezencie 5 letniemu chłopcu?

Mali chłopcy w wieku przedszkolnym są osobami, które trudno obdarować czymś, co rzeczywiście chcieliby dostać. Po otwarciu prezentu chcielibyśmy zapewne zobaczyć szczerą radość na twarzy dziecka. Jak tego dokonać? Jakie zabawki kupić małemu chłopcu?

jaki prezent dla 5-letniego chłopca

Ulubione bajki na DVD

Punktem wyjścia do wyboru najlepszej zabawki dla chłopca w wieku 5 lat będzie rozpoznanie jego indywidualnych preferencji w tym zakresie. Warto sprawdzić, jaka bajka jest jego ulubioną. Mogą to być m.in. Samochody – Cars czy Samoloty. Jeśli rzeczywiście tak jest, można kupić chłopcu – siostrzeńcowi, bratankowi, wnukowi czy własnemu dziecku, figurkę z postacią z bajki. W sklepach jest cała masa tego rodzaju zabawek.

Samoloty 2

Samoloty 2

Obok figurek możemy zdecydować się na zakup zestawów z postaciami z bajek – tor wyścigowy z samochodami, czy zjeżdżalnia dla samolotów na pewno zainteresuje małego mężczyznę i sprawi, że będzie on rzeczywiście cieszył się z otrzymanego prezentu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dobrym prezentem będą wszelkiego rodzaju akcesoria z postaciami z bajek – piżamka, pościel, poduszka, czy naczynia z samolotami, spidermanem czy inną postacią bajkową będą na pewno mile widziane pod choinką.

Pościel Angry Birds

Pościel Angry Birds

Z postaciami z bajek dostępne są również puzzle czy gry logiczne, wyrabiające u dziecka zdolność logicznego myślenia. Można dzięki nim uczyć się literek albo cyferek, liczenia i rozpoznawania różnych przedmiotów.

Klocki, pojazdy, a może przytulanki?

Mali chłopcy zwykle lubią bawić się klockami – drewnianymi lub plastikowymi, np. typu lego. Taki prezent nie dość, że ucieszy 5-latka, to jeszcze na dodatek pozwoli na rozwijanie jego zmysłu konstrukcyjnego. Nauczy budowy zamków z klocków czy innych obiektów, jakie wymyśli sobie dziecko.

Klocki lego

Klocki lego

Można kupić klocki lego z wybranej serii – większe lego Duplo jest bardzo łatwe w łączeniu, natomiast zestawy klasycznych klocków lego z serii Harry Potter czy Piraci z Karaibów są ciekawostką, którą przez wiele tygodni dziecko będzie się z chęcią bawiło – razem z rodzicami.

Klocki Lego - Piraci z Karaibów

Klocki Lego – Piraci z Karaibów

Dla chłopców już tradycyjnie można kupować wszelkiego rodzaju pojazdy – samochody, traktory, ciągniki, zarówno plastikowe, jak i trwałe resorki metalowe. Ciekawą propozycją będą samochody typu transformers, które szybko mogą zmienić się w robota rodem z bajki czy filmu fabularnego pod tym samym tytułem.

Zabawki Transformers

Zabawki Transformers

Przytulanka już niekoniecznie przypadnie do gustu małego chłopca, który może uznać, że misie pluszowe są dla dziewczynek albo dla maluchów, a nie dla starszaków.

Macie jakieś inne propozycje prezentów dla małych, 5-letnich chłopców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *