Muzyka na prezent – płyta, koncert na DVD czy może subskrypcja Spotify?

Melomani, czyli miłośnicy różnych gatunków muzyki, w prezencie świątecznym śmiało mogą otrzymać swoją ulubiona muzykę. Można podarować im płytę CD ulubionego wokalisty lub zespołu, koncert na DVD, albo na przykład prezent nowoczesny – subskrypcję Spotify. Co będzie najlepsze?

Muzyka w jakiej formie

Płyta CD

Muzyka na płycie CD ulubionego wykonawcy lub zespołu, w wydaniu wyjątkowym, z książeczkami i albumami ze zdjęciami, będą odpowiednim prezentem dla miłośników muzyki. Pamiętajmy, aby wybierać rozważnie albumy z muzyką. Po pierwsze, wybrany gatunek musi być tym ulubionym przez osobę, której chcemy sprawić przyjemność kupując jej prezent bożonarodzeniowy. Jeśli miłośnikowi jazzu kupimy płytę z hard rockiem, jego zadowolenie z prezentu niewątpliwie nie będzie szczere, choć może zechce poszerzać swoje muzyczne horyzonty dzięki naszemu podarkowi.

Bardzo dobrze w roli prezentów świątecznych sprawdzają się kolekcje płyt CD danego wykonawcy czy zespołu, wydane w tzw. boxie, w świątecznej szacie. Pamiętajmy, aby ukradkiem sprawdzić, czy osoba, której chcemy podarować taki prezent nie ma już wybranych przez nas płyt w swojej kolekcji.

Dyskografia - 19 płyt Stanisława Soyka

Dyskografia – 19 płyt Stanisława Soyka

Tradycyjnie – płyty winylowe

Prawdziwy audiofil doceni płyty winylowe z gatunkiem muzycznym, który sobie upodobał. Taki prezent wymaga, aby osoba obdarowywana nim pod choinkę posiadała już gramofon. W przeciwnym wypadku nawet najlepszy winyl, wynaleziony gdzieś na zagranicznym rynku, nie będzie cennym nabytkiem. Same płyty winylowe są nieco droższe od płyt CD, ale jakość dźwięku jest zupełnie inna. Można kupić w prezencie albo płyty winylowe nowe, wydawane w niewielkim nakładzie przez krajowych i zagranicznych artystów, albo znaleźć używane analogi w sklepach muzycznych.

Płyty winylowe

Płyty winylowe

Koncerty na DVD

Nie tylko fonia, ale i wizja w połączeniu ze sobą w postaci płyty DVD z koncertem danego zespołu lub wokalisty czy wokalistki, pozwolą na to, aby nasi bliscy mogli wziąć czynny udział w koncercie. Nie zawsze możemy być obecni na koncertach ulubionych gwiazd, dlatego płyta DVD wydana z tej okazji będzie dobrą alternatywą.

Metallica - koncert na DVD

Metallica – koncert na DVD

Jeśli mamy taką możliwość, możemy w prezencie bożonarodzeniowym podarować naszym bliskim bilety na koncert – o ile odbywa się w mieście ich zamieszkania albo nie będą mieli problemów z dojazdem na niego. Będzie to jednak zwykle bardzo kosztowny prezent, zwłaszcza jeśli chodzi o koncerty wielkich sław świata muzycznego.

Subskrypcja Spotify

Serwis Spotify jest obecny na polskim rynku internetowym od niedawna, ale już teraz udostępnia melomanom 20 milionów utworów, całkowicie legalnie. Z tej bogatej bazy muzyki można do woli wybierać, zwłaszcza, jeśli wykupi się subskrypcję w wybranej opcji. W prezencie dla bliskich możemy wykupić subskrypcję:

  • Spotify Unlimited (9,99zł/miesiąc) – nieograniczony dostęp do muzyki na komputerze stacjonarnym lub laptopie, bez reklam,
  • Spotify Premium (19,99 zł/miesiąc) – rozbudowana wersja serwisu, bez reklam, umożliwiająca słuchanie muzyki na urządzeniach przenośnych lub w trybie offline, przy najwyższej jakości dźwięku.
Spotify

Spotify

A Ty, co być wybrał dla audiofila bliskiego Twojemu sercu w prezencie bożonarodzeniowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *