Prezent dla męża – czy ubrania to dobry pomysł?

Pod choinkę obdarujemy zwykle najbliższe sobie osoby, sprawiając im przyjemność swoimi podarkami. Żony kupując mężom prezenty zastanawiają się często, czy kupno ubrania to na pewno dobry pomysł? Czym kierować się wybierając garderobę dla męża w prezencie bożonarodzeniowym?

Męske ubrania

Męske ubrania

Ryzykowny prezent

Jeśli kobieta dobrze zna swojego mężczyznę i wie, jaki ma gust, nie będzie dla niej problemem kupno swetra, koszuli czy spodni w prezencie. Są jednak ubrania, które po prostu trzeba przymierzyć, aby wiedzieć, czy będą pasowały na danego mężczyznę. Kupno „na oko” spodni garniturowych, czy jeansów będzie kłopotliwe. O ile w pasie spodnie te mogą pasować jak ulał, to nogawki mogą okazać się zbyt długie, albo za krótkie czy za wąskie.

Za krótkie spodnie

Za krótkie spodnie

Kobieta może też mieć zupełnie odmienny gust od swojego mężczyzny, dlatego jej prezent w postaci np. swetra w czerwonego renifera może spotkać się z umiarkowanym entuzjazmem, kiedy w wigilijny wieczór mąż wyjmie go spod bożonarodzeniowej choinki i odpakuje go.

Sweter w renifery

Sweter w renifery

Pary małżeńskie z długim stażem wiedzą doskonale, jakie ubrania podobają się mężowi lub żonie. W takim wypadku zakup ubrania w prezencie gwiazdkowym nie będzie tak ryzykownym wyborem i można idealnie wpasować się w gust mężczyzny, z którym dzielimy życie.

Jaki element garderoby wybrać?

Uniwersalnym prezentem świątecznym dla panów są skarpetki, bielizna czy krawat i klasyczna koszula w kolorze białym. Takie prezenty nie są bynajmniej zachwycające i zaskakujące. Można w ten sposób obdarowywać wujka, tatę czy brata, a nie ukochanego mężczyznę. Żona powinna przyłożyć się nieco bardziej do wymyślenia prezentu dla swojego męża.

Być może dobrym rozwiązaniem będzie zakup nowoczesnej, eleganckiej koszuli – w kolorze białym, z granatowym kołnierzykiem. Do tego można dobrać pasujące spinki do mankietów. Taki zestaw garderoby na pewno będzie miłym akcentem świątecznym, a mąż od razu będzie mógł z niego skorzystać.

Cennym prezentem może być koszulka kibica – o ile mąż ma ukochaną drużynę piłkarską, której mecze ogląda w każdym sezonie. W wielu klubach piłkarskich można zamówić oryginalne koszulki z logo drużyny. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, aby koszulka na pewno pasowała na męża.

W charakterze prezentu dla męża sprawdzi się marynarka czy eleganckie spodnie garniturowe, o ile znamy idealnie proporcje i wymiary naszego mężczyzny oraz będziemy mogły dobrać do nich odpowiedni element garderoby.

Jakie ubranie kupiłybyście dla swojego męża? A może uważacie jednak, że nie jest to najlepszy pomysł na prezent bożonarodzeniowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *